Skrzynie biegów

Skrzynie biegów

Oferuje szeroki wybór różnego rodzaju olei przeznaczonych do automatycznych i ręcznych skrzyń biegów. Pomożemy Ci zadbać o Twój samochód i dołożymy wszelkich starań, by skrzynia biegów działała bez zarzutu przez wiele długich lat.

Skrzynia biegów to niezwykle ważny element każdego samochodu, dlatego w celu jej prawidłowego działania należy kontrolować jej sprawność oraz dokonywać naprawy wszelkich, nawet najmniejszych usterek, a także dbać o to, by była ona zachowana w jak najlepszym stanie. W ten sposób troszczymy się nie tylko o nasz samochód, ale także o nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Prawidłowe i bezawaryjne działanie skrzyni biegów zależy przede wszystkim od tego, czy regularnie będziemy wymieniać w niej olej. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w czasie pracy przekładni wytwarzane są opiłki metalu. Mogą one poważnie wpłynąć na stan techniczny skrzyni, ponieważ zanieczyszczają olej. Dodatkowo w wyniku regularnej pracy olej traci swoje właściwości smarne, co spowodowane jest przez wysokie temperatury wytwarzane w skrzyni biegów. Zaleca się więc regularne sprawdzanie poziomu oleju w skrzyni, szczególnie podczas wymiany oleju silnikowego. Jego niski poziom może poważnie uszkodzić skrzynię biegów, co wiązać się będzie z większymi kosztami.
Systematyczność ta nie pozwoli na powstawanie jakichkolwiek problemów i pomoże utrzymać samochód w doskonałym stanie.